Prefabrik Ofis Binaları Şantiye mobilizasyonunda yer alan ofis yapıları ve çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından genellikle kalıcı olarak yaptırılan binalar bu kategoride yer almaktadır. Prefabrike ofis binaların projelendirilme sürecinde ihtiyaçların tespiti için, personel sayısı ve binanın kullanım süresi en önemli kriterler arasındadır.Ofis binalarında, iklim koşullarına uygun teknik özellikler ve ofis içi her türlü konfor koşullarının sağlanması personelin performansı açısından son derece önemlidir. Modüler olarak üretilen prefabrike ofis binalarımız için çok çeşitli m2’lerde standart plan alternatiflerimiz yer almaktadır. Buna rağmen, farklı bir müşteri talebi olması durumunda mimar ve mühendislerden oluşan teknik kadromuz tarafından özel çözümler de sunulmaktadır.

Her bina için, kurulacağı yerin iklim özelliklerine uygun kar ve rüzgar yükleri baz alınarak statik hesaplamaları yapılmaktadır.
Prefabrike ofis yapılarımız tek katlı ve iki katlı olarak, Hekim Panel Sistem veya Hekim Çelik Karkaslı Panel Sistem detayları ile üretilir ve montajı yapılır. 1250×2500 mm standart panellerin kullanıldığı prefabrike ofis binalarında talep edilmesi durumunda 3000mm, 3500mm kat yüksekliği yapmak mümkündür.

Bina dış cephe ve iç mekan panel kaplamalarında, HekimBoard fibercement malzeme A-1 sınıfı yanmaz olması nedeniyle özellikle tercih edilen bir malzemedir. Paneller; dış yüzeylerinde sac / HekimBoard fibercement, iç yüzeylerinde HekimBoard fibercement/pet kaplamalı olarak kullanılmaktadır. Tüm tesisatlar tercihe göre, sıva altı veya sıva üstü olarak projelendirilir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok sektörde köklü değişmeler ve gelişmeler olmuştur. Bu gelişmeye uygun olarak üretilen prefabrik şantiyeler artık birçok sektörde kullanılmakta ve modellenmektedir.   Kullanılan teknoloji ve üretim maddeleri ile her türlü yaşam alanına uygun olarak üretilmekte ve sektörel ihtiyaçlara %100 olarak cevap vermektedir.

Özellikle inşaat alanlarında görmeye alışık olduğumuz şantiyeler, prefabrik yapılar hayatımıza girmeden önce yüksek maliyetler ile kurulabiliyordu. Ancak konteyner ve prefabriklerin hayatımıza girmesi ile birlikte bu maliyetler minimuma indirgenmiş ve bütün teknik altyapısı ile ihtiyaçlara cevap verir duruma gelmiştir.

Ülkemizde son dönemlerin en parlak sektörü şüphesiz ki inşaat sektörüdür. Bu açıdan inşaat sektöründe kullanılan başta prefabrik şantiye olmak üzere diğer materyallerin standartları da aynı doğrultuda artmış, kullanılan bütün doneler de teknolojik ve altyapısal gelişmeler gerçekleşmiştir.

Nursay Prefabrik © Tüm Hakları Saklıdır.2023

Web Tasarım ErComWeb